Blog Açarak Para Kazandıran 5 Öneri

13 Şubat 2018
200 Okunma
2 Yorumlar

İnternet sitenizden para kazanmak zor bir şey değil aslında. İnternet siteniz özgün ve  özgür olmalıdır, fakat sahip olduğunuz münakaşalar ve paylaştığınız bulgular para kazanmak amacı ile lüzumlu araçları sağlamaktadır. İnternet siteniz, online ve offline gerçekleşebilecek kârlı durumlar amacı ile bir yükselme olarak düşünebilirsiniz. Sitenizden kâr edelmeniz ve para kazanamya başlatmanın 5 öneri yazdık sizler için.

1-) Kâr gerçekleştiren bir husus seçin.

Bir ileri dalganın nerede bulunduğunu bulmalı ve üstünde çalışmalısınız. İnternet siteniz bir iş gibi olmalı ve içeriğiniz amacı ile bir isteğin olduğu yerlerde ticaret yapmalısınız.

İnternet siteniz beş sene evvel iptal edilen bir TV şovu ile alakalı ise, büyük ihtimalle hala ziyaretçilere sahip olursunuz – fakat bu kadar ufak bir yerden kazanç sağlamayı beklemeyin. Durmadan değişen, gelişen ve para kazanmanın yeni yollarını bulan bir sanayiyi düşünmelisiniz. Fitness, ebeveynlik, emlak, teknoloji, moda: bu hususlarda her zaman geniş bir ziyaretçi kitlesi olacağına emin olabilirsiniz.

İnternet siteniz amacı ile bir konu seçerken, belirlediğiniz kategori ile alakalı konuşmak gerekirse yeni eğilimler, denenecek yeni teknoloji ve dünya ile alakalı daha birçok bilgi edinmek isteyen büyüyen ve gelişen bir ziyaretçiye ihtiyacınız olmalıdır. Kendi gereksinimlerinizi nasıl yapacağınızı öğrenmek amacı ile internet sitenizi ziyaretçilerin günlük hayatlarına girmenin bir yolunu bulmalısınız.

2-İlgi çekici içerik oluşturmalısınız.

Planınız içeriğinizle başlar, bu amaç ile ilgi ziyaretçi çeken içerik oluşturmanız gerekmektedir. İnternet siteniz, ziyaretçileri diğer bir yere bedava erişebilecekleri içerikten taviz vermeden odaklanmaya devam etmelisiniz.

Paylaştıklarınız, ziyaretçilerden diğer kullanıcılara geçebilecek bir trağie ve kişilere hitap etmek zorundadır. Resimler ile ve harika kitaplar ile ilgi çeken makaleler oluşturmayı düşünmelisiniz. İnternet sitenize faydalı bulgular gönderirken, ziyaretçiler cevaplar amacı ile size güvenirler ve bir tesir yapıcısı standardına kadar yol açabilirsiniz. Bu tek başına, bilhassa da güvenilirliğinizi izah eden bir ziyaretçi kitlesi oluşturduktan sonra, uzman danışmanlığa yol açabilmektedir.

Bu, danışmanlık gerçekleştirme ya da özellikleriniz amacı ile kiralanmak dilerseniz internet sitenizi kullanarak yeni ziyaretçiler çekmek amacıyla kapı açacağına emin olabilirsiniz. Şimdilik siteniz de olmayan ziyaretçilere ne sunabileceğinizi düşünmelisiniz.

3-Hedef kitlenizi genişletin ve geliştirin.

Artık sitenizin kaliteli içerikleri bulunuyor ve şimdi ise kaliteli bir kitleye gereksiniminiz var. Kaliteli bir kitleyi; içeriğinizi paylaşan, yorum yapan ve talep eden ilgi duyan ziyaretçiler oluşturur. Birçoğu, geri bildirim ya da öneriler sunma durumu bulabileceksiniz.

Blogunuzun derli toplu hite gereksinimi olacaktır ve bu amaç için ister bir konferansta ister Twitter’da olsun, ziyaretçilerin size en ideal yerleri ile alakalı teknik olarak düşünmek isteyeceksiniz. Kitlenizin olduğu yerlere gidin ve isminizden bolca söz ettirmeye çalışın.

Bir e-mail karşılığında bir çekiliş ya da özel bir ürün gibi bir armağan öneri vermek, katılımların devam edebilmesi amacı ile kontak kurmanıza yardımcı olacaktır. Kendinizi tanıtmanın az da bir Facebook reklam kampanyası, Linkedin yayıncılık ya da siteler arası münakaşa hususunda ki münakaşalarında bir paylaşım ile yapılabilir.

4-Bir şeyler sunun.

Siteniz de mamüller sunmak, yaratıcılığınıza ve en sadık ziyaretçilerinizin kimler olduğunu öğrenmenize imkan tanımaktadır. Ziyaretçilerinize gereksinim duydukları ya da satın alacakları bir şey verin zira size güveniyorlar ve bundan sonra mamülleri satın almaları daha kolay olacaktır.

Teklifleriniz dijital mallar olabilir, fiziksel mamüller, özel bulgular ya da hizmetler olabilir. Dijital öğeler; uygulamalar, oyunlar, yazılımlar ya da temalar gibi birçok şey içerebilir. Bir grafik dizayn sitesi, indirilebilir fontlar ya da özelleştirebilir internet sitesi şablonları gibi dijital unsurları satabilirsiniz. Fiziksel mamüller ziyaretçilere sunabilirsiniz. Örneğin; sıhhatli hayat günlüğü, özelleştirilmiş yoga paspasları ya da destekleri sunabilirsiniz.

Ücretli fiyatlar ile özel bilgi sunmak amacı ile, verebileceğiniz değişik eğitim gereçleri ile alakalı düşünebilirsiniz. Bu, canlı bir Soru ve Cevap sahibi olan bir e-kitap ya da seminer olabilir. Ziyaretçileri ile güvenilirlik meydana getiren Web Master’lar, PR ve pazarlama araçları ile alakalı yeni işlere danışmanlık gerçekleştirme gibi kiralık hizmetler sunmaktan da yararlanabilmektedirler.

5-Pazarlamaya ehemmiyet verin.

Sunacağınız ürün ya da hizmetleriniz yok ise, diğerlerinin mamüllerini tanıtmak amacı ile size ödeme yapabilmesini sağlamak hedefi ile kitlenizi ve site trafiğinizi geliştirmeye çalışabilirsiniz. Bir DIY(Kendi Başına Yap) internet sitesine, bir proje de yeni mamüllerinden birini kullanmak amacı ile bir markayla ödeme yapılabilir.

İnternet hitinizden gelir gerçekleştiren bir ürünü onaylar iseniz, satıcının satışlarından bir komisyon ücreti alabilirsiniz. Ürün ve hizmetleri satmak, şimdilik karşılayamadığınız daha uzun vadeli bir amaçtır, bu iyi bir başlangıç noktası olabilir sizler için.

Sorunuz ya da düşünceniz var ise yorum yaparak bu konu hakkında düşüncelerinizi bizler ile paylaşabilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. Açıklayıcı bir yazı olmuş. Kendi sitesinden veya blogunda yazı yazarak para kazanmak isteyenler için başarılı bir konu olmuş. Diğer yazınızda mutlaka niş sitelere ve bu niş kelimeler nasıl bulunur hakkında bilgi verir misiniz ? Teşekkürler.

    Cevap Verin
    • Teşekkür ederiz ? Yakında “niş site nasıl yapılır”, “niş kelime nasıl bulunur” üzerine makaleler gelecek. Mutlaka bizi ve yazılarımızı takip edin.

      Cevap Verin

Yorum Yap

E-posta hesabınız asla yayımlanmayacak.