CSSPIN: Spinner & Loader Kütüphanesi

13 Şubat 2018
618 Okunma

Web projelerinizde yükleme esnasında kullanabileceğiniz açık kaynak spinner ve loaderler sahibi olan CSSPIN kütüphanesinden bahsettik.

Özel girdi meydanlarından açılır kutulara ve hem de vektör grafiklerine kadar CSS3 ile olağanüstü şeyler yapılabilirsiniz. Bu yöntemler JavaScript’i süratle geçmekte ve geliştiricilerin daha iyi kullanıcı tecrübesi elde etmesini basitleştirmektadır.

Yapılması gereken en zor şeylerden bir tanesi de bir yükleme animasyonudur yalnız çağdaş CSS animasyonu bile son derece kolaylaştırır.

Sıfırdan vakitten kazanmak için, tonlarca eskiden kaydedilmiş özel spinnerlere CSSPIN gibi bir kitaplık kullanabilmeniz mümkün. Bu animasyonların tamamı klonlamakta özgürdür ve tamamıyla açık kaynaklara sahiptir, bu nedenden dolayı kodu isteğinize göre tertipleyebilmeniz için tam erişim hakkına sahipsiniz.

Bu kütüphaneyle bir spinner kurmak son derece kolaydır. CSS kitaplığını sayfanıza kopyalayıp özel HTML unsurlarıni görünmesini dilediğiniz yerde ekleyin.

Bu özel spinnerler, animasyon efekti meydana getirmek için sadece bir HTML unsuru kullanır. Bu çok büyük zira grafik ve animasyon efekti tamamıyla CSS sınıflarıyla işleniyor.

Ve kaynak koda erişiminiz olmasından, projelerinize daha iyi uyacak biçimde biçimleri, renkleri, ebatları ve animasyon süratlerinı değiştirebilirsiniz.

Kodun LESS sözdizimini kullandığına ilgi edin, bu nedenden dolayı mühim planlamaleri gerçekleştirmek için bu önprosedüre dili ile ilgili bilgili olmanız lazım olur.

Fakat, ana demo sayfasında, GitHub sayfasındaki kolay talimatların yanı sıra düz CSS misalleri bulabilirsiniz.

Npm ya da Bower’ı biliyorsanız, şunlar kütüphaneyi kurmak için seçenek tekniklerdir.

Ne kadar yüklü olursanız olun, çalışmak için harika bir CSS animasyon kütüphanesi. Yeni eğiticiler, yeni animasyonlar ve başka geliştiricilerin özelleştirmeleri için tamamıyla modüler olması gerekiyor.

Daha çok veri edinmek ve bütün dokümantasyonlara göz atmak için GitHub’daki CSSPIN repo’yu denetim edin. Yaratıcı, alçakta izleyebileceğiniz ufak bir kurulum videosu da hazırladı.

Bakınız:

Yorum Yap

E-posta hesabınız asla yayımlanmayacak.