Facebook’un Yeni Özelliği İle Ücretsiz Wi-Fi Noktalarını Bulabilirsiniz

13 Şubat 2018
226 Okunma
4 Yorumlar

Mutlaka hepimiz bir yerlere seyahat etmişizdir. Sizde bu seyahat halinde iken bu noktalardaki ücretsiz Wi-Fi noktalarını bulmak istemez miydiniz?

Facebook’un kısa önce duyurduğu “Wi-Fi Bul” özelliğini kullanarak artık yakınızda bulunan ücretsiz Wi-Fi noktalarını keşfedebilir ve bu Wi-Fi noktalarına hiçbir şifre girmeksizin ücretsiz şekilde yararlanabilirsiniz. Böylece hücresel veri paketlerinizi bu noktaların olmadığı zamanlara saklayabilirsiniz.

Aslında Facebook’un “Wi-Fi Bul” özelliği geçen yıl beta olarak sadece iOS işletim tabanlı kullanıcılarına ve belli ülkelerde denemeye sunulmuştu. Kısa süre öncede Facebook bu özelliği başta Türkiye olmak üzere tüm Facebook kullanıcılarına açtı. Mobil cihazlar dışında ayrıca tablet kullanıcılarının da rahatca faydalanabileceği Wi-Fi Bul özelliği sayesinde kullanıcılar etrafındaki herhangi ücretsiz Wi-Fi noktalarını bulabilecek ve bu Wi-Fi noktalarından kolayca faydalanabilecek.

Ücretsiz Wi-Fi Bul Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook’un “Wi-Fi Bul” özelliğini kullanmak için mobil cihazınızda yüklü olan Facebook uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ taraftan “Daha Fazla” sekmesine ulaşıp “Wi-Fi Bul bölümü”ne geçiş yapmanız yeterli. Bu bölüme tıkladığınızda özelliği etkinleştirmiş oluyorsunuz ve sonrasında Facebook, konum bilginizi kullanarak size yakın olan ücretsiz Wi-Fi noktalarını gösterecek ve bu kablosuz ağların hangi işletmeye ait olduğunu gösteren Wi-Fi haritasını açacaktır. Sizde dilediğiniz ve size yakın olan noktayı seçebilir ve özgürce bağlanabilirsiniz.

 

Bu özelliğin henüz yeni olmasından dolayı Wi-Fi Bul özelliğine sahip işletme sayısı şuan için az. Bu mükemmel özelliğe işletmelerin beklenen ilgiyi göstermesi halinde ise bir çok noktaya erişebilirsiniz. Ayrıca Facebook bu noktalar sayesinde konum tabanlı servisler piyasasında daha fazla adından söz ettirebilir. Böylece Google Maps ve Yandex Map’in rakibi olarak karşısına çıkabilir.

4 Yorumlar

  1. Bence bu özellik mükemmel oldu. Çoğu zaman hücresel verimiz sosyal medya veya YouTube sayesinde hızlıca bitiyor. En azından WiFi paylaşımı olan noktaları görüp bağlanmak bizim için daha hesaplı olacaktır. Yazı için teşekkürler ?

    Cevap Verin

Yorum Yap

E-posta hesabınız asla yayımlanmayacak.