Google Masaüstü Yedekleme Servisini Yayına Sundu!

13 Şubat 2018
221 Okunma

Son zamanlarda yayınlanması sabırsızlıkla beklenen Google’ın masaüstü yedekleme servisi bugün itibariyle yayına sunuldu. Windows veya Mac kullanıcıysanız ve bilgisayarınızdaki verilerinizi başınızın üstündeki akıllı bulutlarda taşımak gibi bir isteğiniz varsa Google mükemmel bir bulut yedekleme servisini sizlere sunmayı vaat ediyor.

Google masaüstü yedekleme servisi, bilgisayarınızdan yedeklemek istediğiniz dosyaları doğrudan Google Drive, Google Fotoğraflar ve diğer yedekleme servislerine aktarılmasına imkan sağlıyor. Yedekleme ve eşzamanlama olarak hizmet sunan bu servis, çeşitli sıkıştırma seçeneklerini de kullanıcılarına sunuyor. Masaüstü yedeklemesinin kullanıcılarına sunacağı diğer avantaj ise çapraz platform sayesinde disk alanından tasarruf sağlamak ve dosyalarınıza farklı cihazlardan kolaylıkla erişim olanağını sizlere sunmak olacak.

Bu servisi ilk defa kullananların yorumlarına göre başarılı kabul edebileceğimiz Google masaüstü yedekleme servisinin tabi bir de arkaplanı var. Google bu yedekleme servisini sadece 15 GB’a kadar ücretsiz kullanıma sunacak. Google servisten sonuna kadar yararlanmak isteyen kullanıcılara ise yıllık 100 dolar karşılığında 1 TB depolama alanı için imkan sağlayacak. Bulut depolama alanında alternatifin fazlasıyla daha uygun, hatta yarı fiyatına sınırsız depolama özelliği olduğunu da yeri gelmişken hatırlatmak isteriz.

Ama söz konusu Google ve veriler olunca çoğu kullanıcının masaüstü yedekleme servisi olarak Google’ı pek tercih etmek istemediği gibi bir gerçekte var. Google’ın sunduğu yeni masaüstü yedekleme servisinin ise kaç kullanıcı tarafından kabul göreceğini ileri ki günlerde gözlemleyeceğiz. Söz konusu masaüstü yedekleme servisini kullanmak için aşağıdaki linki indirebilirsiniz.

Google Drive İndir

Yorum Yap

E-posta hesabınız asla yayımlanmayacak.