Google’ın Analiz Servisi “Test My Site” Yeniledi!

13 Şubat 2018
192 Okunma
2 Yorumlar

Google, yakın gelecekte daha da ön planda olacağını düşündüğü mobil teknoloji alanı için kullanıcılara daha verimli ve mobil uyumlu siteler için test aracı olan Test My Site servisini yeniledi. Google Small Business Blogu üzerinden bu servise kazandırdığı en yeni özellikleri açıklayan Google, Webmasterların daha hızlı açılan ve ziyaretçilerine kısa zamanda giriş yapabilecekleri internet sitelerine sahip olmasını istiyor.

Günümüzde birçok internet sitesi artık hitlerinin çoğunu mobil cihazlar üzerinden almaktadır. Hal böyle olunca da bunu önemi artmaktadır. Google’ın yaptığı analizlere göre mobil ziyaretçilerin en çok sevdiği şey hızla yüklenen mobil sayfalar. İşte bu yüzdendir ki servisini yenileyen Google, Test My Site servisi ile mobil sitenizi en iyi şekilde test etmenize ve mobil sitenizin ortalama yüklenme süresinin daha etkili ve yararlı şekilde belirlenmesine yardımcı olmaktadır.

Google’ın Test My Sitedeki analiz verilerine göre;

  • 3 saniyeye kadar açılan sayfalar kullanıcılar için harika,
  • 1 saniyeden 5 saniyeye kadar açılan sayfalar kullanıcılar için iyi,
  • 8 saniyeye kadar açılan sayfalar ise idare eder ve
  • 8 saniye üstü yüklenen sayfalar fakir performans olarak sayılıyor.

İnternet sayfanızın kaç saniyede yüklendiğini analiz eden Google’ın My Site servisi artık yenilenen aracı bu analiz sırasında yüklenme sürenizi göz önünde bulundurarak, sorun yaşanan sayfalarınızı görmenizi ve hızlandırmanız halinde ne kadarlık bir potansiyel ziyaretçi kazanımı sağlayacağınızı da gösteriyor.

İnceleme işleminizi yaptıktan sonra dileyen kullanıcılar raporlarını “Get My Free Report” butonuna tıklayarak sitesinin hız performansını arttırması için hazırlanan önerileri e-posta adresine kısa zaman için mail olarak gönderiyor gönderebiliyor.

Ayrıca Google’ın test sayfasında bu önerilen çalışmaları yaparak satışlarını ikiye katlamış bir kullanıcının da örnekleri verilmiş. Yard Dog Fence Company isimli bu şirket, Google’ın Test My Site aracının önerilerini uygulayarak sayfalarının ilk açılış hızını 26 saniyeden 5 saniyeye kadar başarılı şekilde düşürdüğü açıklanmış.

Google’ın bu kadar önem verdiği bu tarz çalışmaları sizde sitenize mutlaka yapmalısınız. Sitenizin performansını test edebilir ve yapılacakların listesini çıkartıp düzeltmeye başlayabilirsiniz.

Test Yapmak İsteyen Webmaster İçin Link: Test My Site

2 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız asla yayımlanmayacak.