WhatsApp için Onaylanmış Profiller Özelliği Yakında Geliyor!

13 Şubat 2018
355 Okunma

Instagram, Facebook ve Twitter başta olmak suretiyle anında her sosyal mecrada gördüğümüz doğrulanmış profiller özelliği yakın vakitte WhatsApp’a aktarma edilecek.

Bu özellik yardımıyla işletme olarak WhatsApp’ı kullanan ve WhatsApp’ı destek hattı olarak kullanmayı tercih eden profillerin adlarının beraberinde yeşil tik işareti belirecek.

WhatsApp kısa vakitte çok yol kat etti. Cebe attığı değişik özellikler yardımıyla bundan sonra WhatsApp bir anlık mesajlaşma programında çok daha çoksı. En tanınmış sosyal ağlar kadar aktif kullanılıyor ve şahsi etkileşimde milyonlarca kullanıcı için köprü vazifiyeti görüyor.

Hatta fazlası vakit şahsi etkileşimin dışında ticari etkileşim için de köprü görevini üstleniyor. Bunu farkeden olan WhatsApp kullanıcıların doğru hesaplarla irtibatta bulunduğunu dikkat çekici duruma getirmek için yeşil tik düzenini kullanacak.

Diğer sosyal ağlardaki onaylanmış profil özelliğinin muadili olacak güncelleme yardımıyla bundan sonra insanlar irtibata geçtikleri kişilerin gerçek mi ve itimat edilir mi olmasından haberdar olabilecek. WhatsApp, onaylanmış profil sahiplerine ilave olarak olarak çalışma saatlerini belirtme ve otomatik cevap gibi fonksiyonel özellikler de sunacak.

Henüz yalnızca WABetaInfo doğrulusunda doğrulanan güncellemenin ayrıntıları ile ilgili maalesef yeterli veri yok. Özelliğin WhatsApp’ın Sıkça Sorulan Sayfalar içerisinde yer alması, yeni güncellemenin kısa vakit içerisinde kullanıma sunulacağı olasılığını kuvvetlendiriyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız asla yayımlanmayacak.