Facebook Yeni Reklam Hareketleri Özelliğini Tüm Kullanıcılar İçin Yayına Aldı

14 Şubat 2018
285 Okunma

Facebook, kullanıcılarına gün geçtikçe daha şahsileştirilmiş bir tecrübe sunmak için değişik ismimlar atıyor. Yakın vakitte bu şahsileştirme prosesine takip ettiğiniz hesapları geçici olarak gizleme özelliğini ekleyen şirket, şimdi de kullanıcıların yeni reklam faaliyetlerini görüntülemelerini sağlıyor. Bu yeni özellik yardımıyla bundan sonra yakın vakitte tıkladığınız, beğendiğiniz, yorum yaptığınız ve paylaştığınız Facebook reklamlarını tekrar Facebook üstünden görüntüleyebiliyorsunuz.

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri basını doğrulusunda fark edilen bu özellik henüz bütün Amerika Birleşik Devletleri’de pazara sürülmüş halde. Üstelik Facebook, bu özelliği diğer hangi ülkelerde test edebileceklerini değerlendirme adımında.

Facebook’un Yeni Reklam Hareketleri özelliği Facebook’un mobil programında ve masaüstü versiyonunde bulunan programlar alanına yer almakta. Son üç aylık devrede tıkladığınız, beğendiğiniz, yorum yaptığınız ve paylaştığınız Facebook reklamlarını siz gösteren bu özelliğin yan sekmesinde ise kayıt ettiğiniz reklamlar gözler önüne seriliyor.

Yapılan bu geliştirmenin Facebook’taki işletmelere yarar sağlayacağı çok açık olan. Fakat bu geliştirmeden işletmeler kadar Facebook da faydalanacak. Bu geliştirme yardımıyla bundan sonra kullanıcılar, Facebook’ta gördükleri yalnız çok net hatırlayamadıkları reklamları Google’da aramak mecburiyetinde değil. Böylece Facebook, reklam verenler yönünde kazandığı dönüşümleri Google’a kaptnehirtan kurtuluyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız asla yayımlanmayacak.